Türkova 2319/5b, 149 00 Praha Chodov, Česká republika      

info@2be-group.cz  | 

© 2017 by 2be-group

OBCHODNÍK MĚSÍCE BŘEZNA

Michaela Nedvědová

Manažerka Chytré adresy v Teplicích

 

 Tento měsíc mám tu čest udělat rozhovor s obchodníkem/manažerem, který po třech měsících vede v soutěži “obchodník roku”.

 

 Tímto obchodníkem respektive obchodnicí je člověk, který na mne na první pohled působil velmi tiše, ale opak je pravdou.

 

 Míša překypuje energií ve věcech, které ji dávají smysl. Pochází z Duchcova u Teplic, kde pobýval mimo jiných slavný italský spisovatel a svůdce žen Giacomo Casanova. V současné době žije s manželem Tomášem a dvěma syny v Teplicích.

 

 Díky pestrému vzdělání má velký rozhled. Má vystudované Gymnázium, VOŠ sociálně - právní a odtud pokračovala přes jeden absolvovaný semestr na strojárně ČVUT (zaujetí zřejmě díky otci) až k podnikové ekonomii a managementu, které úspěšně zakončila titulem Bc.

 

 Jak o sobě sama Míša řekla, není žádný fluktuant a to že se jí u Chytrých adres daří není žádná náhoda. Ve své první práci byla 9 let s rychlým kariérním růstem. V prosinci nastoupila jako asistentka personálního manažera ve sklárně a o 9 měsíců později se stala personální manažerkou. Na otázku jak se jí to takhle rychle podařilo mi dala Míša odpověď: “Celé je to o tom rychle vstřebat informace a makat”

 

 Do financí se dostala díky 2 zásadním událostem. V první řadě službu finančního poradce velmi dobře znala. Bohužel z té negativní stránky. Když se Tomáš, manžel Míši, dostal do vážných zdravotních problémů a několik měsíců se doma léčil, nadějí pro napjatý finanční rozpočet bylo plnění od pojišťovny. Ledová sprcha přišla v podobě zamítnutí nároku na plnění z důvodu špatně nastavené pojistky. Když potom přišel podnět od bývalého spolužáka, který Míše představil společnost OVB, Míša neváhala a řekla si, že nechce, aby někdo musel zažít to co jejich rodina a bude lidem pomáhat.

 

 Díky neustálému bojkotu inovací a narůstajícímu omezování samostatnosti se po 8 letech v OVB rozhodla hledat příležitost jinde. Fakt, že online svět a internet je budoucností, se Míše osvědčil již dvakrát v životě. Přes internet se seznámili s manželem Tomášem a přes internetový Blog Chytrého Honzy našla cestu k Chytré adrese (velké díky Aleně Pantákové za tento zdroj :-) ).

 Hned po prvním setkání, které probíhalo na centrále v Praze v Gatu byla Míša rozhodnuta, že je to ta pravá společnost a skupina lidí, se kterou chce spolupracovat. Rozhodlo u ní to, že se jedná o nový projekt, ničím nepošpiněný a s velkou přidanou hodnotou ve formě zázemí a zdrojů klientů. Velmi tomu všemu pomohl dle jejího vyjádření Woow efekt Honzy Gregora, doslova “něco mi povídal, já ani nevím co, ale bylo to Woow”.

 

 S odstupem času Míša přidává mezi významné plusy přátelskou atmosféru. To že všichni táhnou za jeden provaz, dokáží uznat dobře odvedenou práci. Zcela se ztotožňuje s filosofií dlouhodobé péče o klienta a to co velmi oceňuje, tak je prostor pro vlastní projekty, kterých má Míša rozpracovaných několik.

 

Co tě baví na práci finančního poradce?

 

"Na práci mě baví kreativita. Mám nejradši klienta, který přinese celý šanon dokumentů a já se v tom  můžu pohrabat a dát mu vše do pořádku a vymýšlet řešení"

 

Co ti pomáhá být úspěšná?

 

"Dělat!"

Držím se tří pravidel:

 

1) Dělám svou službu pro klienty ráda.

2) Dělám ji tak, jak bych chtěla, aby mi ji dělali jiní, kdyby byli v mé kůži.

3) To je moje tajemství (Míša přislíbila, že když soutěž vyhraje příště, tak ho sdělí).


 

Co tě motivuje při práci?

 

"Když mi někdo řekne, že něco nejde. Majitelka vzdělávací společnosti mi řekla, že finančního poradce dělá každý a že stejně skončím do 6 měsíců. Tu radost jsem ji nemohla udělat :-) Za mě tedy: vydržet, dát si termín a ten dodržet, ať se děje cokoliv".

 

Funguje ti doporučení?

 

"No z toho přece žiju".

 

A říkáš si o ně?

 

"Ano říkám , nenásilnou formou, ale častěji to udělají klienti sami nebo se sám někdo ozve, že o mně slyšel".

 

Jak si o něj říkáš?

 

"Klienti se ptají, kolik ta služba bude stát. Má odpověď: Nejlepší doporučení pro mě bude, když se zmíníte ve svém okolí známým nebo někomu, o kom víte, že řeší podobnou situaci jako vy".

 

Jaké máš ambice na Chytré adrese? Jak velký chceš mít tým?

 

"Nemám představu kolik lidí chci řídit, ale vím, že chci být se svým týmem dlouhodobě na vrcholu. Nechci pouze řídit poradce, ale chci být v kontaktu i s klienty".

 

Jak relaxuješ?

 

"Prací. Dobrý časopis a vana s pěnou. Zavřít se do kanceláře sama a vyzdobit si jí. Pečení dortů. Ruční práce a samozřejmě čas strávený s rodinou".

 

Zmiňovala jsi práci na projektech. Na jakých teď pracuješ?

"Pojištění dronů pro komerční použití. Časem bude k dispozici pro všechny Chytré adresy. Další projekty připravujeme s novým kolegou - úvěry pro právnické osoby. Vytvářím technický tým, který tyto projekty bude mít na starosti".

BODY